Nasza szkoła

Ślubowanie klasy pierwszej

24 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. Pierwszoklasiści  zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Sieniawie. Złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów szkoły. Uczennice klasy ósmej rozpoczęły uroczystość takimi słowami” Wielkie szczęście mają nasze młodsze koleżanki i koledzy, że w tak  pięknym czasie, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przyszło im przeżywać  tak doniosłe wydarzenie.  Ślubować : Być dobrym Polakiem, dzieckiem swoich rodziców, uczniem i kolegą, czyli być DOBRYM CZŁOWIEKIEM”. Cała uroczystość miała bardzo doniosły, patriotyczny charakter  wyrażony w tekstach, wierszach i piosenkach. Główni bohaterowie tego dnia wykonali swój program artystyczny na szóstkę. Dekoracje, ozdoby oraz pamiątki zawierały biało – czerwone akcenty. Pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne,  pamiątkowe dyplomy oraz  prezenty od zaproszonych gości. Zostali także przyjęci do grona członków SKO i otrzymali po 10 złotych na dobry początek oszczędzania. Po części oficjalnej uczniowie klasy pierwszej, rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się na słodkim poczęstunku.

Relacjonowała mgr Jolanta Wójciak

 

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)