Nasza szkoła

Dzień Ziemi

25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przez cały rok uczestniczymy w wielu zdarzeniach związanych z ochroną środowiska:  pogadanki, zbieranie makulatury i zużytych baterii, wykonywanie ulotek pod tytułem: „SPALANIE ŚMIECI” oraz pomiarów zanieczyszczeń powietrza w naszej miejscowości, sprzątanie terenu wokół szkoły i udział w zajęciach terenowych. W roku 2019 w nawiązaniu do głównych idei i celów światowego Dnia Ziemi szczególną uwagę zwróciliśmy na gatunki roślin i zwierząt, których byt we współczesnym świecie jest zagrożony. Na szkolnym korytarzu p. Natalia i p. Zosia wykonały dla nas gazetkę gatunków chronionych na świecie z wykorzystaniem słownictwa w języku angielskim i niemieckim. Podczas apelu przedstawiciele Szkolnego Klubu Ekologa zaprezentowali zwierzęta najbardziej zagrożone wyginięciem w Polsce, a także w jaki sposób należy je chronić. Klasa I z wychowawczynią p. Jolantą Wójciak przygotowała dla nas przedstawienie: „Kto ma olej w głowie”. Natomiast klasa VII pod kierunkiem p. Lilianny Sikory zorganizowała happening: „Segregacja śmieci”. Nasze Święto Ziemi zakończyliśmy rozdaniem nagród: klasy 0-III wykonały bardzo pomysłowe i estetyczne prace z materiałów przeznaczonych do recyklingu, a klasy IV-VI gry planszowe „Gatunki chronione”. Nagrodzona została także każda klasa za posadzenie kwiatów w salach lekcyjnych, które są nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim produkują nam tlen oraz nawilżają i oczyszczają powietrze.

relacjonowała mgr Ewelina Adamczyk

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)